Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

 

Should you have any queries about pennant fixtures please contact one of the following

Pennant Selectors: 2023-24

Richard Plant Ph 0437 003 955                      Wayne Jones                                                      Don Mackenzie Ph 0497 953 280

 

Men's Fixtures and Events 2023-24

Captain  : Craig Hitchcock Ph 0439 572 599

V Captain : Gavin Evans Ph; 0427 411 429

Email: menscaptain@albanybowlingclub.com.au 

 

 

General Enquiries

Mark Herbert (Secretary) Ph 0439 901 872

 

Team Managers 2023-24

 

1st Div Gold :        

 

1st Div Green :     

 

2nd Div Brown :   

 

2nd Div Grey :  

 

3rd Div White :     

                                      

                                      

 

 

 

 

MEN'S FIRST DIVISION FIXTURES  2022/23.............Click Here

MEN'S SECOND DIVISION FIXTURES 2022/23........Click Here

MEN'S THIRD DIVISION FIXTURES 2022/23 ...........Click Here

(GREEN RANGE TO USE C GREEN @ ALBANY BOWLING CLUB)

 

MENS FIRST DIVISION RESULTS & LADDER 2021/22.............Click on Link Here

MENS SECOND DIVISION RESULTS & LADDER 2021/22........Click on Link Here

MENS THIRD DIVISION RESULTS & LADDER 2021/22............Click on Link Here

                                      

Team Selection are subject to change, if anyone is unavailable                                                                                                                     to play, please contact selectors as soon as possible.

Team Selection First Division  Round 14

                    23rd March 2024 

Albany Gold     Away  V   Denmark                                              

Skipper                    Third                    Second                       Lead

 D King                 Murray                    J Milliken               G Bain

J Davidson            C Hitchcock           M Heberle             D Offer

C Bahr                 R Plant                    W Jones                T Wright

 

Team Selection Second Division Round 14

                    23rd March 2024

Albany Green     Home     V           Walpole                                   

Skipper                    Third                    Second                       Lead 

 S Harris                T Scott                 K Battison               R Stephens

R Sharpe            D Robinson             D Williams            M Herbert  

B Driscoll             J Swart               T Crommelin             R Rodgers     

                  

Albany Brown    Home    V       Golf Red                                           

Skipper                    Third                    Second                 Lead          

 D MacKenzie          F Capper              D Webb                J Deegan

J Vanderven           R Hobley               M Sasic             G Macaulay

R Daniels               G Evans               A Cowcher           D Bairstow

 

Albany Grey        Away    V           Cranbrook                                  

     Skipper                 Third                    Second              Lead          

 K Thompson         J Tonkin              G Hesletine         J Dunstan

P Tomlinson          B McHardy             A Barnett        B Radford   

K Stiles              M Rose-Jones            M Durack             P Hughes

 

Team Selections Third Division Round 16

                      23rd March  2024                   

Albany White          Home       V    Mid Beach Lime                             

Skipper                        Third                    Second                     Lead  

R Dawson             G Riches                  J Riches                  K O'Donnell

B Jones                  R Connell               P Galante              B Abrahams

M McGuire            A Devine               K Froehnelt                   R Sell